بلیط هواپیما ارمنستان، ارمنستان یکی از کشورهایی است که به واسطه‌ برخورداری از مرز مشترک با ایران و همچنین، داشتن تاریخی غنی و اماکن گردشگری فراوان توجه بسیاری از مسافران ایرانی را به خود جلب کرده است. آب‌وهوای این کشور در تابستان معتدل بوده و در طول زمستان سرد است. از دیدنی‌ترین نقاط ارمنستان می‌توان به پایتخت آن، یعنی ایروان اشاره کرد.

این شهر زیبا با تاریخی چند هزار ساله دارای مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری فراوان و چشمگیری است. به‌طور کلی ایروان در زمینه آداب ‌و رسوم و فرهنگ شباهت‌هایی با کشور ما دارد. سفر به ارمنستان و ایروان به راحتی از طریق ایران امکان‌پذیر است. در این مطلب، قصد داریم مهم‌ترین اطلاعات مورد نیاز شما را برای خرید و تهیه‌ بلیط هواپیما ارمنستان و ایروان در اختیارتان قرار دهیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیما ارمنستان چه باید کرد؟

جهت تهیه‌ بلیط هواپیما ارمنستان در مسیرهای ایروان به تهران و برعکس به راحتی می‌توانید به وب‌سایت آژانس‌های گردشگری معتبر مراجعه کنید. خوشبختانه امروزه برنامه‌ریزی برای یک سفر رویایی و دل‌خواه به هر نقطه‌ای از جهان که باشد، تنها با مراجعه به وب‌سایتهای آژانس‌های معتبر امکان‌پذیر است.

این روزها، تعداد قابل توجهی از خطوط هوایی از مقصد تهران به ایروان حرکت می‌کنند. از این جمله، می‌توان به خطوط هوایی ماهان، تابان، آرمنیا، کاسپین و آسمان اشاره کرد. همچنین، سفر به ارمنستان از طریق زمینی نیز قابل انجام است. از دیگر شرکت‌های هواپیمایی فعال در این مسیر می‌توان هواپیمایی قطر، امارات، ایرفلوت و فلای دبی را برشمرد. ضمنا تورهای مختلفی هم برای سفر به این نقطه از جهان از طریق زمینی و هوایی فعالیت می‌کنند.

بنابراین، شما با توجه به بودجه‌ تعیین شده خود و زمان مورد نظر برای سفر می‌توانید مناسب‌ترین روش را برگزیده و از تهران به ایروان رهسپار شوید. توصیه می‌شود قبل از تهیه‌ بلیط هواپیما ارمنستان حتما کلیه اطلاعات و گزینه‌ها را مطالعه کرده و با دقت تصمیم بگیرید. اغلب آژانس‌های گردشگری، بلیط‌ سفرهای خارجی و داخلی را به‌صورت سیستمی، چارتری، لحظه آخری و اقساطی در اختیار مسافران قرار می‌دهند. بنابراین، در هنگام تهیه‌ بلیط، ابتدا باید اطلاعات مربوط به گزینه‌های ذکر شده را بررسی کرده و سپس انتخاب کنید.

خرید بلیط هواپیما ارمنستان چارتری

خرید بلیط هواپیما ارمنستان چارتری

در هنگام مراجعه به وب‌سایت‌های گردشگری و خرید بلیط هواپیما ارمنستان با اصطلاح چارتری مواجه خواهید شد. این به معنای آن است که آژانس یا مرکز گردشگری مربوطه کلیه صندلی‌های هواپیما را پیشاپیش با قیمت ارزان‌تری خریداری کرده و سپس، آن‌ها را به مسافران خود عرضه می‌کند. معمولا بلیط‌های چارتری از قیمت مقرون به‌صرفه‌تری برخوردارند. با این حال، موضوع این است که در این صورت، بلیط رفت‌وبرگشت ایروان به تهران و بالعکس باید به‌صورت یک‌جا خریداری شود. ضمنا، فاصله‌ زمانی رفت‌وبرگشت قابل تغییر نبوده و بلیط خریداری شده تنها در همان محدوده‌ زمانی اعتبار دارد. در نتیجه، اگر ترجبح می‌دهید بیش از زمان معین در ابروان یا سایر نقاط ارمنستان اقامت کنید، بلیط چارتر برای شما مناسب نخواهد بود.

مزایای بلیط پرواز ارمنستان چارتری

از مهم‌ترین مزایای بلیط هواپیما ارمنستان چارتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت بهایی پایین‌تر در مقایسه با دیگر بلیط‌ها از مهم‌ترین مزایایی است که مسافران را به تهیه بلیط چارتری ترغیب می‌کند.
 • با استفاده از گزینه چارتری و با توجه به امکان دسترسی به آن‌ها در شلوغ‌ترین مواقع سال، تعداد بیش‌تری از مسافران می‌توانند به کشورهای مورد نظر خود سفر کنند.

قیمت بلیط هواپیما ارمنستان چارتری

قیمت بلیط هواپیما ارمنستان چارتری به عوامل مختلفی وابسته است. از این جمله، می‌توان نوع خطوط هوایی و هزینه‌های انجام شده توسط آژانس گردشگری برای پیش خرید صندلی‌های هواپیما، نوع هواپیما و امکانات رفاهی آن، تاریخ عزیمت و بسیاری موارد دیگر را برشمرد.

خرید بلیط هواپیما ارمنستان لحظه آخری

بلیط لحظه آخری، یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌ تواند برای انجام سفری به یاد ماندنی با پرداخت هزینه‌ای بسیار مقرون به‌‌صرفه کارایی داشته باشد. لحظه‌ای یا لحظه آخری اصطلاحی است که برای برخی از بلیط‌های چارتری در نظر گرفته می‌شود که تا آخرین روزهای پیش از تاریخ پرواز فروش نرفته‌اند و در نتیجه ظرفیت پرواز مورد نظر تکمیل نشده است.

تکمیل نشدن ظرفیت هواپیما برای آژانس گردشگری که همه‌ بلیط‌ها را پیش خرید کرده، خسارت قابل توجهی به‌همراه خواهد داشت. به همین دلیل، برای کم کردن این ضرر ظرفیت‌های خالی هواپیما با قیمتی پایین‌تر از مبلغ اصلی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. تنها اشکالی که بلیط‌های لحظه‌ی آخری دارند این است که گردشگران فقط چند روز فرصت دارند تا همه‌ مقدمات سفر خود را فراهم کرده و برای سفری سریع یا حتی پیش بینی نشده آماده شوند. برای استفاده از مزایای پروازهای لحظه آخری، پیشنهاد می‌کنیم به هوم بلیط مراجعه کنید.

مزایای بلیط ارمنستان لحظه آخری

از مهم‌ترین مزایای بلیط لحظه آخری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر از تهران به ایروان به‌صورت لحظه آخری، به‌واسطه‌ غیر منتظره بودن یک مسافرت استثنایی و به‌یاد ماندنی خواهد بود.
 • مسافران پرواز لحظه آخری با پرداخت هزینه‌ای مقرون به‌صرفه از امکانات یک مسافرت لذت‌بخش بهره‌مند خواهند شد.

قیمت بلیط هواپیما ارمنستان لحظه آخری

عوامل مختلفی در تعیین قیمت بلیط لحظه‌ آخری دخیل هستند. از این جمله، می‌توان نوع خطوط هواپیمایی و رده‌بندی بلیط را نام برد. نظر به این‌که بلیط شما اکونومی، بیزینس کلاس یا فرست کلاس باشد قیمت آن تغییر می‌کند. این طبقه‌بندی براساس کیفیت و چگونگی خدمات و امکانات رفاهی ارائه شده تعیین می‌شود. طبیعتا، قیمت بلیط‌های اکونومی بسیار کم‌تر از بلیط‌های بیزینس کلاس یا فرست کلاس خواهد بود.

خرید بلیط هواپیما ارمنستان اقساطی

بلیط هواپیما ارمنستان اقساطی از بهترین گزینه‌هایی است که سفر به این شهر تاریخی و زیبا را برای کارمندان و بازنشستگان نهادها و مراکز دولتی و خصوصی و همچنین، برای صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ را امکان‌پذیر می‌کند. در مجموع، کلیه افرادی که آمادگی پرداخت هزینه‌های رفت‌وبرگشت به‌صورت یکجا را ندارند با دسترسی به این گزینه می‌توانند سفری امن و آرام را تجربه کنند. امروزه، بلیط‌های اقساطی توسط بسیاری از مراکز گردشگری ارائه می‌شوند.

بالا رفتن فیمت بلیط‌ها امکان سفر کردن را از بسیاری از اقشار جامعه گرفته و حتی آن را به امری لوکس و دور از دسترس بدل کرده است. اکنون به واسطه‌ وجود بلیط‌های اقساطی تعداد بیش‌تری از افراد جامعه می‌توانند به ارمنستان و ایروان و سایر مکان‌های مورد نظر خود سفر کرده و تجربه‌ای به‌یاد ماندنی را کسب کنند.

قیمت بلیط هواپیما ارمنستان اقساطی

قیمت بلیط هواپیما ارمنستان اقساطی نیز درست مانند آن‌چه قبلا ذکر شد به عوامل مختلفی نظیر نوع خطوط هوایی و چارتری بودن یا نبودن پرواز وابسته است. نحوه قسط‌بندی و تعداد اقساط ماهیانه نیز در تعیین هزینه‌ نهایی بلیط موثر است. با در نظر گرفتن اینکه برای هر قسط کارمزد جداگانه‌ای دریافت می‌شود، بالا رفتن تعداد اقساط سبب بالا رفتن قیمت نهایی بلیط خواهد بود.

مزایای بلیط پرواز ارمنستان اقساطی

از مهم‌ترین مزیت‌های بلیط هواپیما ارمنستان اقساطی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت اقساطی و تدریجی هزینه‌های سفر از موارد مهمی است که دیدار از ارمنستان و ایروان را برای اقشار بیش‌تری از جامعه ممکن می‌سازد. بنابر‌این، لازم نیست مسافران این شهر از همان اول به فکر تامین کل هزینه‌ها و پرداخت آن‌ها به‌صورت یک‌جا باشند.
 • فراهم کردن امکانات مسافرت برای افراد بیش‌تر به معنای تمدد اعصاب تعداد بیش‌تری از مردم بوده و یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود سلامت روان جامعه به حساب می‌آید.
 • با استفاده از گزینه‌ اقساطی خرید بلیط، بسیاری از کارمندان، بازنشستگان و صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ می‌توانند از امکانات و خدمات سفری خاطره‌انگیز بهره‌مند شده و هزینه‌های آن را به‌تدریج پرداخت کنند.

مدت زمان پرواز ایروان چقدر است؟

پرواز مستقیم ایروان به تهران و برعکس در فاصله فرودگاه بین‌المللی ایروان و فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود. فاصله‌ هوایی بین تهران و ایروان 783 کیلومتر بوده و مدت زمان این پرواز یک ساعت و 35 دقیقه است.

واحد پول ارمنستان چیست؟

واحد پول رسمی کشور ارمنستان درام است که با علامت اختصاری AMD مشخص می‌شود. هر درام به 100 لوما (luma) تقسیم می‎‌شود. در حال حاضر، سکه‌های 10 درامی به‌عنوان کم‌ترین واحد پول ارمنستان شناخته می‌شود. در هنگام سفر به این شهر، می‌توانید دلار و یورو نیز به‌همراه داشته و در هتل‌ها، مراکز خرید و نقاط گوناگون ایروان از این پول‌های بین‌المللی استفاده کنید. با این حال، لازم است به یاد داشته باشید تبدیل دلار و یورو از طریق صرافی‌های فرودگاه‌ها و شهرها و استفاده از پول ملی هر کشور همیشه مقرون به‌صرفه‌تر است.

آب‌‌ و هوای ارمنستان و ایروان

ارمنستان از جمله کشورهایی است که صنعت گردشگری قدرتمندی دارد. هرساله تعداد زیادی از گردشگران، به‌ویژه از ایران به این کشور سفر می‌کنند. قبل از سفر به ارمنستان، حتما فصل و آب‌وهوای این کشور را مد نظر قرار دهید؛ چرا که این کشور در منطقه‌ای کوهستانی قرار داشته و از شرایط آب‌وهوایی و اقلیمی خاصی برخوردار است. در اغلب شب‌های سال، هوای ارمنستان سرد است. ارمنستان کشوری است که به دلیل داشتن هر چهار فصل، جاذبه‌های طبیعی زیادی دارد. این طبیعت زیبا و رنگارنگ، خود یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گردشگری این کشور محسوب می‌شود. بهار ارمنستان معتدل، تابستان نسبتا گرم، پاییز معتدل و کمی سرد و زمستان کاملا سرد است. با توجه به آن‌چه گفته شد، بهترین زمان سفر به ارمنستان را می‌توان از اوایل اردیبهشت تا اوایل پاییز دانست.

بهار ارمنستان

بهار ارمنستان

در فصل بهار ارمنستان سراسر پر از شکوفه و سرسبزی است. بهار ارمنستان از جلوه‌های بی‌شماری برخوردار است. اگر در این فصل به ارمنستان سفر می‌کنید، لازم است بدانید در ارتفاعات و مناطق کوهستانی همچنان هوا بسیار سرد خواهد بود. در فصل بهار میزان بارش باران در این کشور نسبتا زیاد است با این حال، آسمانی آفتابی نیز همچنان در انتظار شما خواهد بود. طبیعت زیبای این کشور خصوصا در فصا بهار از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن به حساب می‌آید.

تابستان ارمنستان

در فصل تابستان هوا گرم و مطبوع است. با این حال، بارش‌های پراکنده همچنان ادامه دارند. توجه داشته باشید، شب‌های تابستانی ارمنستان از هوایی خنک برخوردارند. بنابراین، بهتر است همیشه لباس گرم به همراه داشته باشید. در چنین فصلی می‌توانید از مراجعه مناطق کوهستانی یا مجاور دریاچه لذت ببرید. در این نقاط، انجام تفریحاتی نظیر پاراگلایدر سواری، کوهنوردی، قایق‌سواری، جت اسکی و حمام آفتاب امکان‌پذیر خواهد بود. دریاچه سوان ارمنستان از زیباترین مکان‌هایی است که در سفر تابستانی خود می‌توانید از آن نهایت لذت و استفاده را ببرید.

پاییز ارمنستان

از آن‌جا که ارمنستان کشوری کوهستانی است با شروع پاییز سرما هم آغاز می‌شود. این سرما تا اندازه‌ای جدی است که در ارتفاعات شاهد یخبندان خواهید بود. با این حال، سفر به ایروان در اوایل پاییز هنوز جاذبه‌های خود را دارد و رنگ‌های طلایی، زرد، نارنجی و قرمز تمام درختان را می‌پوشاند.

زمستان ارمنستان

سفر به ارمنستان در فصل زمستان هم با تفریحات سرگرم‌کننده‌ای همراه خواهد بود. از این جمله، می‌توان به اسکی، اسنوبوردینگ و سورتمه‌سواری اشاره کرد. با توجه به این‌که دین رسمی کشور ارمنستان مسیحیت است، سفر به این کشور در فصل زمستان قطعا با تزئینات زیبای میدان جمهوری برای سال نوی میلادی همراه خواهد بود. در این زمان از سال، جشن‌ها و برنامه‌های شاد و مفرحی برگزار می‌شوند که شرکت در آن‌ها برای گردشگران خالی از لطف نخواهد بود.

آشنایی با برخی از بهترین خوراکی‌ ها و غذاهای ارمنستان

از خوش‌مزه‌ترین و شناخته‌شده‌ترین خوراکی‌ها و غذاهای ارمنستان می‌توان موارد زیر را برشمرد:

·خوروات یا کباب ارمنی (Khorovats)

خوروات غذایی است که با استفاده از انواع گوشت طبخ می‌شود. سبزیجات مختلفی هم همراه این غذا سرو می‌شوند.

·قاپاما (Ghapama)

قاپاما نوعی خوراکی است که با کدوتنبل درست می‌کنند و اغلب هنگام کریسمس سرو می‌شود. قاپاما از بهترین غذاهای ارمنستان محسوب می‌شود.

·خاش یا کله‌ پاچه (Khash)

یکی دیگر از غذاهای معروف ارمنستان، خاش یا کله پاچه است. خاش شامل پا و سر پخته‌شده گوسفند یا گاو است و از دیگر قسمت‌های بدن گاو مانند مغز، سر و سیرابی هم ممکن است در آن استفاده شود.

·مانته Mante یا Manti

مانته یکی از معروف‌ترین غذاهای ارمنستان به حساب می‌آید. این خوراک شامل کوفته‌های پخته شده است که با ماست موسیر و سس گوجه‌فرنگی سرو می‌شوند.

·چورچخلا (Churchkhela)

چورچخلا رشته‌ای از گردوها است که در مخلوطی از آب میوه‌های مختلف فرو می‌برند و سپس خشک می‌کنند.

·چولومبور آپور (Chulumbur apur)

چولومبور آپور سوپی است که در آن از برنج پخته‌شده و پیاز سرخ‌شده استفاده می‌شود. این غذا با مخلوطی از تخم‌مرغ و شیر مزه‌دار شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

·هاریسا (Harissa)

هاریسا یکی از بهترین غذاهای ارمنستان است که به منطقه دشت آرارات تعلق دارد. این خوراک در واقع نوعی فرنی است که با گندم برشته شده و گوشت پرچرب درست می‌شود.

·اسپاس (Spas یا spahs)

اسپاس یک سوپ خامه‌ای، ترش و خوشمزه‌ است که در زمستان به‌صورت گرم و در ماه‌های تابستان به‌صورت سرد سرو می‌شود.

·برش (Borscht)

نسخه ارمنی برش، سوپ داغی است که با گوشت گاو، فلفل سبز و سبزیجات دیگری مانند چغندر و همچنین، طعم‌دهنده‌هایی نظیر جعفری و گشنیز درست می‌شود.

·باستورما (Basturma)

باستورما یکی دیگر از غذاهایی است که در ارمنستان می‌توانید امتحان کنید. این غذا با استفاده از گوشت گاو مزه‌دار شده طبخ می‌شود. از دیگرخوراکی‌های لذیذ ارمنستان می‌توان به انواع دلمه و کوفته، سوپ‌های مختلف، نان‌های گوناگون و همچنین، گاتا، باقلواهای متنوع و دیگر دسرهای لذیذ اشاره کرد.

مکان های تفریحی ارمنستان ایروان

معرفی برخی از دیدنی‌ ترین مکان‌ های ایروان

برخی از تماشایی‌ترین مکان‌های ایروان عبارتند از:

·میدان جمهوری ایروان

میدان جمهوری ایروان مکانی مهم برای تمامی مردم ارمنستان است و مقصدی جالب برای گردشگران به حساب می‌آید. این میدان با ساختمان‌های مهمی احاطه شده و در طول سال میزبان جشن‌ها و رویدادهای مختلفی است.

·موزه تاریخ ارمنستان

موزه تاریخ ارمنستان با بخش‌های باستان‌شناسی، نیوماتیک، قوم‌شناسی و تاریخ مدرن پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به تاریخ و گردشگران است. در این موزه آثاری از زمان پیدایش مدنیت ایروان متعلق به ۵۰۰۰ سال پیش را می‌توان مشاهده کرد.

·خانه موزه مارتیروس ساریان

خانه موزه مارتیروس ساریان یکی از بهترین مکان‌هایی است که آشنایی با هنرمندان ارمنی و آثار آن‌ها را امکان‌پذیر می‌کند.

·موزه یرواند کوچار

موزه یرواند کوچار (Yervand Kochar Museum) در سال ۱۹۸۴ افتتاح شده و به معرفی آثار و زندگی یرواند کوچار، نقاش مدرنیست ارمنی اختصاص دارد.

·دژ اربونی ایروان

دژ اربونی (Erebuni Fortress) یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی ایروان است که حتما باید از آن دیدن کنید. قدمت این دژ به دوره پادشاهی آرگیشتی یکم در سال ۷۸۹ قبل از میلاد بازمی‌گردد.

·بازار ورنیساج ارمنستان

اگر علاوه بر خرید، به دنبال فرصتی برای آشنایی با فرهنگ بومی این منطقه هستید، پیشنهاد می‌کنیم به‌جای مراکز خرید مدرن ایروان به بازارهای محلی آن سر بزنید.

·کاسکاد ایروان یا هزار پله

مجموعه کاسکاد در واقع، راه‌پله باشکوه و عظیمی است که در کشور ارمنستان واقع شده است و مرکز شهر ایروان را به پارک هافتناک و خیابان مانیومنت پیوند می‌دهد. درون این مجموعه سیستم پله‌ برقی متناسب با‌ ارتفاع بنا نیز تعبیه شده است.

·کلیسای جامع سارکیس مقدس ایروان

کلیساهای گوناگونی در شهر ایروان وجود دارند. در این میان، کلیسای جامع سارکیس مقدس ایروان از محبوب‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. این عبادتگاه در سال 1840 ساخته شده و از نظر تاریخی و مذهبی جایگاه ویژه‌ای برای ارامنه دارد.

·ماتناداران ایروان

ماتناداران یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های موجود در ایروان و کشور ارمنستان است. در این مکان گنجینه‌های خطی ارامنه نگه‌داری می‌شوند. این نسخه‌های خطی از ارزش بسیار زیادی برخوردارند.

·سالن اپرای ایروان

سالن اپرای ایروان یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است. علاوه بر تماشای بنای زیبای این مجموعه، در این ساختمان می‌توان به مشاهده تئاتر هم پرداخت.

·مسجد آبی ایروان

مسجد آبی که با نام مسجد کبود ایروان نیز شناخته می‌شود از جمله مکان‌هایی است که باید حتما از آن بازدید کنید.

·کلیسای جامع سنت گریگور روشن‌گر

کلیسای جامع سنت گریگور روشن‌گر هم یکی از دیدنی‌های معروف شهر ایروان است. با مراجعه به این مکان می‌توانید با آداب عبادی مردم ارمنستان آشنا شده و از معماری مدرن آن لذت ببرید.

·یادمان نسل‌کشی ارمنی‌ ها در ایروان

هولوکاست یا نسل کشی ارامنه یکی از تاریک‌ترین نقاط تاریخ این کشور به حساب می‌آید. این جنایت بزرگ در زمان جنگ جهانی اول روی داد و هنوز هم یکی از بزرگ‌ترین مصائبی است که ارامنه در طول تاریخ تجربه کرده‌اند. این بنای یادبود در سال 1968 میلادی برای بزرگ‌داشت کشته شده‌گان نسل‌کشی ایجاد شد. در کنار این بنا، ستونی با ارتفاع 44 متر به چشم می‌خورد؛ بنای یادبود هم از 12 ستون تشکیل شده که به صورت هم‌گرا در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و در میان آن‌ها آتشی شعله‌ور است.

مهم‌ ترین نکات سفر به ارمنستان

در سفر به ارمنستان لازم است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای سفر به ارمنستان نیازی به اخذ ويزا ندارید.
 • به‌طور کلی ارمنستان یکی از کشورهای امن دنیا به حساب می‌آید. با این حال، لازم است همیشه جانب احتیاط را در نظر داشته و موارد ایمنی را رعایت کنید.
 • ورود و حمل هرگونه داروی حاوی کدئین‌ در کشور ارمنستان ممنوع است. در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنید، حتما به وزارت امور خارجه ایران یا سفارت ارمنستان در تهران مراجعه کرده و اجازه به‌همراه داشتن این داروها را کسب کنید.
 • در زمان عبور از خیابان‌ها حتما از محل خط عابرپیاده و یا زیرگذرهای تعبیه شده استفاده کنید. عبور از میان خیابان، ممنوع است و پلیس با فرد خاطی به‌طور جدی برخورد می‌کند.
 • در مورد مسائل سیاسی ارمنستان با کسی بحث نکنید. موضوعاتی مثل منطقه‌ قره‌باغ و روابط ارمنستان و آذربایجان از حساسیت‌های مردم ارمنستان به حساب می‌آیند. به خاطر داشته باشید، هر گونه بی‌احترامی و توهین به تاریخ کشور ارمنستان، مجازات سنگینی را به‌دنبال خواهد داشت.
 • قوانین مربوط به کلیساها را رعایت کنید. پوشش مناسب داشته باشید و از بلند حرف زدن، عکس گرفتن و شوخی کردن با نمادهای مذهبی جدا خودداری کنید.
 • آواز خواندن و ایجاد سروصدا در کوچه‌ها و خیابان‌ها در ساعات پایانی شب ممنوع است و برای برهم نخوردن آرامش مردم، مکان‌های مخصوصی برای انجام این کارها در نظر گرفته شده است.
 • معمولا در ورودی جاهای دیدنی تابلوهایی به زبان ارمنی و انگلیسی نصب شده‌اند؛ حتما قبل از ورود به این مکان‌ها آن‌ها را مطالعه کنید و به آن قوانین درج شده احترام بگذارید.

سخن آخر

با توجه به آن‌چه گفته شد، خرید بلیط هواپیما ارمنستان با روش‌های مختلف و با نرخ‌های گوناگون امکان‌پذیر است. اگر قصد دارید به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم به هوم بلیط مراجعه کرده و مناسب‌ترین گزینه‌های ممکن را انتخاب کنید. با انجام این کار، مسافرتی خاطره‌انگیز و استثنایی را تجربه خواهید کرد.